Menü Kapat

Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir?

Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir?

Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir?

Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir?

Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir?  Oldukça acı verici bir deneyim olan bu durumda kişilerin aklına ilk gelen sorunun işte yanıtı.

Daha esmer bir tene sahip olmak isteyen kişiler solaryum uygulamalarından faydalanmaktadır. Fakat birçok dizide mizah konusu olarak da gündeme gelen solaryumda zamanlamayı doğru ayarlayamamak veya uyuya kalmak gibi istenmeyen durumlar solaryum yanığı oluşmasına neden olmaktadır. Oldukça acı verici bir deneyim olan bu durumda kişilerin aklına ilk gelen soru solaryum yanığına ne iyi gelir?

Solaryum yanığı, çeşitli derecelerde görülebilir. Eğer ciddi derecelerde bir solaryum yanığı ile karşı karşıyaysanız zaman kaybetmeden bir dermatologa ulaşmanız gerekmektedir. Ancak doktora gidene kadar geçen süre içerisinde ve daha hafif solaryum yanıklarında hissettiğiniz acıyı daha az hissetmenizi sağlayacak olan yöntemleri deneyebilirsiniz.

Solaryum Acısı Nasıl Geçer?

Solaryum yanığında şiddetli acı ve ağrı çekiyorsanız mutlaka dermatologunuza başvurmalısınız. Yapacağınız her yanlış işlem hem solaryum yanığının cildinizde ciddi izler bırakmasına hem de cildinizde solaryum yanığı acısının daha şiddetli hissedilmesine neden olmaktadır. Bu nedenle solaryum yanığı ciddi durumlara ulaştığında bu durumu ciddiye almanız gerekmektedir.

Solaryum sonrasında yanık problemi oluştuysa yanık seviyesi ne olursa olsun, öncelikle bol su tüketmeye başlamalısınız. Vücudunuzda kaybettiğiniz su seviyesinin dengelenmesi için solaryum yanığı sonrası yanık probleminde daha kısa sürede iyileşme ve acının bir nebze hafiflemesine yardımcı olmaktadır.

Solaryum yanığı, ciddi derecede ağrı şikayetine neden olabilir. Bu nedenle kişiler ilaç kullanmaya eğilim gösterebilir. Fakat doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanımı son derece yanlıştır. Özellikle solaryum yanığı sonrasında aspirin tüketimi oldukça tehlikelidir. Ağrı şikayetlerinde doktor tavsiyesi ile bir ağrı kesici kullanmak acı hissini hafifletecektir.

Solaryum yanığında birçok yanık probleminde olduğu gibi akla gelen ilk tedavi yöntemi soğuk uygulamasıdır. Ancak solaryum yanığı üzerine direk buz uygulaması yanığın şiddetlenmesine veya şoka neden olabilir. Bunu engellemek için buz uygulamadan önce buzu bir bezle sarmaya dikkat etmelisiniz. Buz bulamadığınız durumlarda soğuk su ile yıkanmış bir bezi de solaryum yanığı acısını hafifletmek için kullanabilirsiniz.

Bir diğer yandan solaryum yanığı olan bölgelere nemlendirici krem uygulamak da hissettiğiniz yanık acısını önemli ölçüde hafifletecektir. Nemlendirici krem vb. ürün bulamadığınız durumlarda güneş yanığı kremi veya yoğurt uygulamak da solaryum yanığı acısının hafiflemesini sağlayacaktır.

Cildinizde solaryum yanığı sonrasında su toplama problemi görülüyorsa cildinizin daha kısa sürede iyileşmesi için bu su toplayan bölgelerin arındırılması gerekir. Bu işlem için dezenfekte edilmiş hijyenik olduğundan emin olduğunuz bir iğne yardımı ile su toplayan bölgeleri patlattığınızda yanık şikayetiniz daha kısa sürede iyileşecektir.

Solaryum Acısı Ne Zaman Geçer?

Solaryum yanığı şikayeti, ciddi bir yanık acısı hissetmenize neden olmaktadır. Bu durum ağrı hissinin artmasına neden olduğu gibi günlük yaşamınızın olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Bu nedenle solaryum yanığı şikayetinizde ilk müdahalenin ardından bir dermatologa başvurmalısınız. Onlar tarafından sizlere sunulacak olan solaryum yanığı tedavisinde kullanacağınız reçeteye uymak sizlerin daha kısa sürede iyileşmenize yardımcı olacaktır.

Solaryum yanığı şikayeti olan kişiler, ilk acı hissinin yatıştırılmasının ardından bu sorunun ne zaman tamamen iyileşeceğini de merak etmektedir. Solaryum yanığı şikayeti, tedavi yöntemlerinin de yardımı ile 3 gün içerisinde iyileşmektedir. Bu üç gün boyunca tedavi yöntemlerini uygulamaya, doktor tavsiyesine uymaya ve bol su tüketmeye özen göstermeniz iyileşmenin hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Solaryum yanığı yaşadıktan sonra bir süre solaryuma girmemeniz, cildinizin toparlanması ve solaryum yanığı şikayetlerinin tamamen iyileşmesi için önemlidir. Solaryum yanığı sonrasında 3 gün boyunca aynı zamanda yüksek güneş ışınlarına da maruz kalmamaya özen göstermelisiniz.

Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir?  yazımızı okudunuz.

Cilt Bakımı, Cilt Bakım, Cilt, Yüz, Yüz Güzelliği

Sizin de böyle Yüz Cilt bakımı gibi siteniz olmasını istiyorsanız web seo Sitesini ziyaret ediniz.

Bir önceki yazımız olan Güzellik Salonlarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Cilt Bakımı, Güzellik Salonlarında Cilt Bakımı ve Güzellik Salonlarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.