Menü Kapat

Solaryum Ne Kadar Kalıcıdır?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9734206/yuzciltbakimi.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Solaryum Ne Kadar Kalıcıdır
Solaryum Ne Kadar Kalıcıdır

Solaryum Ne Kadar Kalıcıdır?

Solaryum Ne Kadar Kalıcıdır? sorusu en merak edilenler arasında en öncü olanlarındandır. İşte size Solaryumun kalıcılığı.

Esmer bir tene sahip olmak isteyen kişilere bu imkanı sunan solaryum, özellikle yaz aylarında birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kadınların daha büyük ilgi gösterdiği solaryum uygulamaları, kişilerin ten renginin bronzlaşmasına yardımcı olmaktadır. Yaz tatiline gitmeden önce birçok kişi bronz bir tene sahip olmak için solaryum kullanmaktadır. Aynı zamanda düğün öncesinde gelinler düğün bakımında veya güneşlenmeye imkan bulamayan kişiler de solaryum uygulamalarından faydalanmaktadır. Solaryuma ilk kez girecek olan kişilerin cevabını en merak ettiği sorulardan bir tanesi solaryum ne kadar kalıcıdır sorusudur.

Solaryumun kalıcılık düzeyi kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Bir seansta solaryum ile istenilen bronzluğa ulaşılması mümkün değildir. Birkaç seans sonrasında istenilen bronzluğa ulaşmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda solaryum ciddi yanıklara sebep olabileceği için kontrollü bir şekilde kullanılmasında fayda vardır.

Kişinin ten rengi ve solaryumda kaç seans boyunca faydalandığı da solaryumun etkilerini yakından etkilemektedir. Genel gözlemler sonucunda cilt renginin tonuna ve hassasiyetine bağlı olarak solaryum bronzluğunun süresinin değiştiği görülmektedir. 7 veya 8 seans, kişilerin istediği bronzluğa ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Her seans süresi 5 – 8 seans arasında değişkenlik göstermektedir.

Solaryumda Eşit Yanmak

Solaryum ile bronzlaşırken bronzluğun ne kadar kalıcı olacağı sorusu kadar bronzluğun vücudun her bölgesinde eşit oranda olup olmadığı da sıkça sorulmaktadır. Solaryum uygulamaları ile kişiler uzun süre kalıcı ve eşit bir bronz ten hayali kurduğu için önemlidir.

Solaryum öncesinde vücudun her bölgesinin eşit oranda bronzluğa kavuşması için özel solaryum kremlerinin kullanması gerekmektedir. Bu solaryum kremleri, sizlerin daha kolay bir şekilde ve kol, bacak gibi daha geç bronzlaşan bölgelerin de daha hızlı bir şekilde bronzlaşmasına yardımcı olmaktadır.

Kişilerde solaryum etkilerinin ne kadar süre kalıcı olacağı aynı zamanda güneşlenme ve güneş ışınlarına maruz kalma ile de doğrudan ilgilidir. Çünkü solaryum sonrasında kişilerin doğal güneş ışınları ile de bronzluğu desteklemesi, solaryum etkilerinin ciltte daha uzun süre kalıcı olmasına yardımcı olmaktadır.

Solaryumda Daha İyi Bronzlaşmak İçin Ne Yapmalı?

Vücudun aşama aşama bronzlaşmasını sağlayan solaryum cihazı büyük ilgi görmektedir. Bronz bir ten seven birçok kişi, solaryum bronzluğunu tercih etmektedir. Bronzlaşmanın yanı sıra solaryum cihazları bazı cilt hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. D vitamini sentezinde etkili olan solaryum uygulamaları, cilt renginin bronzlaşmasını sağlamak için kullanılsa da kramp, kemik erimesi gibi sağlık sorunlarına karşı da sağlıklıdır.

Yaz aylarında tatil imkanı, güneş ışınlarına daha uzun süre maruz kalmak, güneşlenmek kişilerin bronz tene daha kısa ve doğal yoldan kavuşmasına yardımcı olur. Ancak kış aylarında bu bronz teni doğal yollar ile korumak mümkün değildir. Bu nedenle dört mevsim boyunca bronz  bir ten sahibi olmak isteyen kişiler, solaryum ile dört mevsim bronzluk sağlamaktadır.

Bronz tene sahip olmak isteyenlere kalıcı bir şekilde bronzluğa solaryum ile sahip olmak mümkündür. Solaryum yapay bir uygulama olduğundan dolayı sağlık açısından zararlı mı tartışmaları da sık sık gündeme gelmektedir. Solaryum içerisinde uyulması gereken kurallara uyulduğunda, kalma süresine sadık kalındığında ve güvenilir bir merkez tercih edildiğinde solaryumun cilt ve beden sağlığına bir zararı bulunmamaktadır.

Solaryum nedeniyle yanık problemi zaman zaman duyulur. Solaryumda kalıcı bronzluğu kazanma isterken ciddi ten yanıklarına neden olmamak için solaryum içerisinde kalınması gereken süreye çok dikkat edilmelidir. Solaryumda gözleri kapalı tutmak ve uygun seans sayısından daha çok solaryum uygulamasına girmemek ciltte görülecek problemleri engellemektedir.

Yüz Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cilt Bakım

Cilt

Yüz Güzelliği

Sizinde böyle bir siteniz olmasını istiyorsanız web sitesini ziyaret ediniz.

Bir önceki yazımız olan Solaryum Yanığına Ne İyi Gelir? başlıklı makalemizde Solaryum, Solaryum Acısı Nasıl Geçer ve Solaryum Acısı Ne Zaman Geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.