Menü Kapat

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9734206/yuzciltbakimi.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri

Tembeller için Pratik Cilt Bakım Önerilerimizi gözardı etmeyin. Mutlaka İşe Yarayacaktır. Yüzde yüz sağlıklı sonuçlar veren çözümler.

Tembeller için Pratik Cilt Bakım Bazı güzellik uzmanlarına kalsa sabah uyandığımız andan gece yatana kadar çeşitli kremleri ve cilt bakım ürünlerini cildimize sürerek gün boyu kendimizi okşamamız gerek. Gece kremi, gündüz kremi, göz altı torba gidericisi, göz üstü kırışıklık düzelticisi, siyah nokta temizleyicisi derken cilt bakımı, günlük hayatın koşturmacası içinde fazla karmaşık ve meşakkatli bir iş hâline gelebiliyor.

Fakat pratik cilt bakımı önerileriyle “Ben de bakımlı olmak isterim ama üşeniyorum.” diyen tembeller bile sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşabilirler. İşte o kavuşma için bilmeniz gerekenler:

Sivilcelerin Kökünü Limonla Kurutun

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Sivilcelerin Kökünü Limonla Kurutun
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – Sivilcelerin Kökünü Limonla Kurutun

Bir parça pamuğa birkaç damla limon damlatıp yüzünüze sürerek sivilcelerin bir daha o güzel yüzünüze uğramamalarını sağlayabilirsiniz.

Bir Yumurta da Cildiniz İçin Kırın

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Bir Yumurta da Cildiniz İçin Kırın
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – Bir Yumurta da Cildiniz İçin Kırın

Tembelsiniz biliyoruz ama kahvaltıda yemek için yumurta falan kırıyorsunuz değil mi arada? Omletiniz pişerken başka bir kaba fazladan bir yumurta daha kırın ve içine birkaç damla limon sıkarak karıştırın. Karışımı hiç beklemeden yüzünüze ve boynunuza sürün, cildiniz derlensin toparlansın.

Maden Sularını Dondurun ve Yüzünüze Sürün

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Maden Sularını Dondurun ve Yüzünüze Sürün
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – Maden Sularını Dondurun ve Yüzünüze Sürün

Gece yatmadan önce buz kalıbını maden suyuyla doldurun. Sabah uyandığınızda donmuş maden suyu küplerini yüzünüzde gezdirerek güne başlayın. Hem cildiniz hem de kendiniz için harika bir canlanma yöntemi.

Cildiniz de Bitki Çayı İçsin Biraz

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Cildiniz de Bitki Çayı İçsin Biraz
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – Cildiniz de Bitki Çayı İçsin Biraz

Bakın, yaptığınız şeyden birden fazla verim almanızı sağlayacak bir öneri daha size: İçmek için hazırladığınız bitki çayı poşetini fincandan çıkarıp atmak yerine bir pamuğun üzerine koyun. Çayla yeterince ıslanan pamukla da yüzünüzü silin. Ada çayı, melisa, papatya, lavanta, biberiye, ne olursa. Gözenekleriniz de bitki çayı içsin, temizlensinler.

Oh Papatya, Yüzümün Hâline Bak!

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - O Papatya Yüzümün Haline Bak
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – O Papatya Yüzümün Haline Bak

Kuru papatyayı suda kaynatıp buharına yüzünüze tutarak ve papatya suyuna batırdığınız pamukla yüzünüzü silerek yüzünüzdeki kara lekeleri, yani siyah noktaları yok edebilirsiniz. Papatyayı kaynatmaya üşenenler poşet papatya çayı ile aynı işlemi yapabilirler.

Dudak Çatlaklarına Bal

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Dudak Çatlaklarına Bal
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – Dudak Çatlaklarına Bal

Özellikle kışın kuru hava nedeniyle dudaklar çatlar. Bir parça balı dudağınıza çalarak dudaklarınızdaki çatlakları yok edebilirsiniz. İşin püf noktası ise balı yalamamak. Balı dudaklarınıza sürdükten 15 dakika sonra ılık suyla yıkamalısınız.

Evde Maske Hazırlamayı Gözünde Büyütenler İçin

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri - Evde Maske Hazırlamayı Gözünde Büyütenler İçin
Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri – Evde Maske Hazırlamayı Gözünde Büyütenler İçin

Göz çevrenizde kırışıklıklar ve torbalar varsa, doğal malzemelerle basit maskeler hazırlamaya bile üşeniyorsanız ve illa da “Gidip kozmetik mağazalarından krem alıp sürerim, bu iş burada biter.” diyorsanız retinol içerikli kremleri tercih etmelisiniz. Retinol içerikli kremler, A vitamini takviyesi sağladıklarından pigment üretimine yardımcı olur, göz çevresinde kırışık ve torba oluşumunu engellerler.

Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri yazımızı okudunuz.

Bir önceki yazımız olan Evdeki Malzemelerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Cilt Bakım, Cilt Bakımı ve Evde Cilt Bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.