Menü Kapat

Göz Altı Mezoterapisi – Light Eyes


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9734206/yuzciltbakimi.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Göz Altı
Göz Altı

Göz Altı Mezoterapisi – Light Eyes

Göz Altı Mezoterapisi tedavisi ve detaylı bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Günceldir.

Light eyes ultra bir göz mezoterapisi kokteylidir. Bu kokteyl canlandırıcı içeriğe sahiptir. Bu tedavi için uygun olan bazı bitki, oksidan ve vitaminlerinden kokteyl edilen mezoterapi ilacının göz çevresine uygulanmasıdır. Bu ilaç içinde bulunan biberiye, antioksidanlar, çoban püskülü (ruscus), c vitamini, çeşitli diğer vitaminler ve heksapeptid bulunmaktadır. Bu malzemelerin tek başına ve bir biri ile girdikleri olumlu tepkime ile göz çevresinde şikayet edilen sorunlar çözümlenir.

Göz Altı ve Çevresi Problemleri İçin Mezoterapisi

Göz Çevresi Problemleri Nelerdir?

 • Morluk.
 • Halka oluşumları.
 • Kararma (göz çevresinde karanlık görüntü.)
 • Kırışma, çizgilenme
 • Göz kapaklarında oluşan ödemler.
 • Torbalanma gibi problemlerdir.

Göz Altı Çevresi Problemleri Neden Oluşur?

Göz çevresinde oluşan kırışma, morluk, torbalanma, çizgilenme ve karanlık görüntüler çeşitli sebepler ile oluşmaktadır. Bu sebepler hem kalıtsal hem de edinimseldir.

Kişinin ten rengi, göz çevresi rengi yapısal olarak koyu olabilir. Bu bölgedeki deri incedir ve hassas olan derilerde, yapısal olarak torbalı görüntü ve morluklar söz konusu olabilir.

Bunun yanı sıra, göz çevresindeki deri hassastır. Kolay deforme olur ve bir çok yıkıcı yan etkiden çabuk etkilenir. Yıkıcı olan,

 • Uzun süre bilgisayara bakmak.
 • Tütün ürünü ve alkol tüketimi.
 • Gözleri fazla yormak.
 • Göz bozukluğu olduğu halde gözlük kullanmamak.
 • Yoğun göz makyajı yapmak ve makyajı günlük olarak temizlemeden uzun süre kullanmak hatta aynı makyaj üzerine yeniden göz makyajı yapmak.
 • Kalitesiz kozmetik ve bakım ürünleri kullanmak gibi sayısız etkiler nedeni ile göz çevresi problemleri yaşanır.

Göz Çevresi Problemleri Nasıl Çözümlenir?

Göz çevresi ile ilgili yaşanan estetik olmayan görüntülerin çözümü için uygulanan tedavilerden biri söz konusu olan canlandırıcı kokteyldir. Bu canlandırıcı kokteylin içeriği ile ilk uygulamadan tibaren şikayetlerde azalma görülebilir. Bunun yanı sıra light eyes ultra canlandırıcı kokteyl ile diğer estetik uygulamalar kombin edilebilir. Kombin edilebilecek uygulamalardan biri de göz altı ışık dolgusu olabilir.

Göz Altı Çevresi İçin Bu Tedavi Nasıl Yapılır?

Göz çevresi için light eyes ultra, çok ince uçlu iğnelere sahip olan enjeksiyonlar ile yapılır.

Uygulama için hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra tedavi başlar. Hazırlık aşaması şu şekildedir,

 • Hastanın göz çevresi tonik ile temizlenir ve makyajdan, kirden arındırılır.
 • Göz çevresinde silinebilir kozmetik bir kalem ile çizimler yapılır. Bu çizimler göz bebeği merkez alındıktan sonra, göz çecresinine n uç noktasına kadar bazı noktalar belirlenerek yapılır. Bunun amacı enjeksiyonların doğru noktalara uygulanıp çok yönlü bir etki yaratılmasıdır.
 • Hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra, hedef noktalara sırası ile batım yapılarak mezo ilacı aşılanır. Bu aşılamanın dozu doktor tarafından belirlenir. Doz, hastanın göz çevresindeki deri yapısı, ten rengi, problemlerin derecesi ve hastanın yaşı temel alınarak hesaplanmaktadır.

Bu tedavi kısaca tanımı ile göz çevresindeki yorgunluk ve yaşlanma belirtilerini kontrol altına almak için yapılan göz çevresi kokteylidir.

Aşılama tamamlandıktan sonra, geniş disk pamuklar rahatlatıcı bir jel sürüldükten sonra gözler üzerine yerleştirilir ve pamuk üzerinden soğuk uygulaması yapılır. Bu uygulama kızarıklık ve şişliği önler aynı zamanda göz çevresindeki deride kan dolaşımını hızlandırarak tedavinin hızlı etki etmesini sağlar. Yani soğuk uygulaması hem yan etkiye önlem hem de tedavinin destekleyici uygulamasıdır. Bir süre soğuk uygulandıktan sonra göz çevresine, güneşten koruyucu kremler sürülür ve seans sonlandırılır.

Tedavinin kaç seans uygulanması gerektiği ve seans periyodları doktorun uygulama alanını muayenesinden sonra netleşecektir.

Tedaviden Sonra Neler Yaşanır?

Bu tedaviden sonra göz çevresinde hafif kızarıklıklar, noktasal ödemler oluşabilir. Bu yan etkiler 1 gün içinde hafifler ve yavaşça kaybolur. Tedavinin seanslarından sonra güneşten korunmak ve 1 gün göz makyajı yapmamak, uygulama alanını ovuşturmamak ve sıcak su ile yıkamamak önemlidir. Bunların yanı sıra ilk seansta bile olumlu etkiler gözlenir.

Daha Fazlası İçin Diğer Sayfalarımızı da İnceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgileri uzman doktorlar aracılığı ile alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Selülit ve Bölgesel İncelme başlıklı makalemizde Cilt bakımları, Selülit ve Selülit tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.