Menü Kapat

Evde sivilce maskesi nasıl yapılır ?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9734206/yuzciltbakimi.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Evde sivilce maskesi nasıl yapılır
Evde sivilce maskesi nasıl yapılır

Evde sivilce maskesi nasıl yapılır ?

Evde sivilce maskesi nasıl yapılır? Cilt ve ten türlerine göre ev içinde yapılabilecek en faydalı sivilce maskesinin yapılma şekli.

Her gün en sık gördüğümüz şeylerden biri de yüzümüzdür. İnsanlarla iletişim kurarken, yada aynaya baktığımızda oluşan tüm farklılıklar dikkatimizi çekmeyi başarır. Bunlar arasında en rahatsız edici olanı ise elimizde olmayan sivilcelerdir. Sivilceler, rahatsız edici yüz problemleri arasında üzerine en çok krem, bakım ürünleri, ilaçlar üretilmeyi başaran sorunlardan biri olmayı başarmıştır.

Zamanla üretilen ürünler sayesinde ortadan kaldırılır olabilen bu sorunu evde de gidermek çok mümkündür. Hatta basit ve etkili yöntemlerle kalıcı sonuçlar elde etmiştir. Bu durum kişiden kişiye cilt tipi değişiklik gösterir.

Cilt Tiplerine Göre Maske Yapımı

  • Karma cilt tipleri

Normalden kuruya ve yağlı, lekeli cilt tipleridir. T bölgesi sorunu yaşayan bu cilt için evde yumurta akı, yoğurt, bal ve limon karışımına pudra ekleyerek on dakika kadar T bölgesinde bekletip bol su ile durulayıp sonrasında kantaron yağıyla besleyebilirsiniz. Nemlendirme işlemi düzenli olarak yapılmalıdır. Sivilce olan bölgeye peçete koyup, üzerine çırpılmış yumurta akı sürüp kuruyana kadar bekleyin. Kabuk haline gelen bu yapıyı kaldırdığınızda çoktan veda etmiş olacaksınız sivilcenize.

  • Kuru cilt tipleri

Pul pul ve sert görünen en çok nemlenmesi gereken cilt tipi kuru olanlardır. Bunlara ekstra süre ve bakım gerekebilir. Sıcaklık ve soğukluk, suyun hp derecesi bile kaşıntı ya da dökülme sorunu yaratabilir. Sivilceleri genelde sarı uçlar yerine, kuru kızarıklar halindedir. Aloe Vera bu yüz tipinin olmazsa olmazı. Bitki veya krem olarak aloe verayı yarım avokado (yağı da olabilir) karıştırıp sivilce olan yerde bir süre bekletmelisiniz. Gözlerinize inanamayacaksınız. Evet gerçekten bu kadar kısa süre de kurtulmak büyük keyif. Aynı zamanda bol bol su tüketmesi gereken bu kişiler; evde seruma yağlar( argan, elma, lavanta, kantaron, avokado vb) karıştırılarak bir mendil yardımıyla yüze yerleştirilir, üzerine de sıcak suyun buharında bekletilmiş bir havlu koyulup on dakika kadar nemlendirme işlemi yapılır. Bu kolay uygulamayı düzenli yaparsanız ciddi değişim olduğunu kolayca fark edersiniz.

Her işleme en çok elverişli bakımı en kolay, baktığınız zaman tek tip gözüken bu güzellik suçlarına bile sorunsuz cevap veren cilt tipinin ev bakımı da gayet basittir.

Sabah ve akşamları kremlemek, muz kabuğunun iç kısmıyla yapılmış bir gece peelingi, bal ve pudra karışımının yüzde çok az süre bekletilip yıkanması, sonrasında düzenli nemlendirip, kremleme bu cilt tipi için yeterli bir bakım olacaktır. Var olan sivilcelerden kurtulmak için muz rendesi ve kuru kahve karışımı bir pamukla sivilce olan alanda bekletilmelidir. Bir kaç saat sonra sivilcenin gözden kaybolduğuna şahit olacaksınız.

  • Hassas cilt tipleri

Her işlemden çok fazla etkilenecek olan bu cilt tipine beklenen özeni her zaman göstermek gerekir. Alerjik bir reaksiyon vermemesine adına, tepkimeye sebep olan tüm malzemeler analiz edilip kullanılmaması gerekir. Bu cilt tipleri için bile asla sorun olmayacak bir maskemiz var. Sıcak sütte iki kaşık çayı bekletip güzel, yumuşak bir pamukla düzenli olarak her gece cildinizi temizleyip uyumanız, bu ciltte ki lekeler ve sivilcelerin son bulmasını sağlayacaktır.  Sivilce sorununun nüksetmemesi için bir numaralı maskenizi buldunuz. İnanın her sabah gördüğünüz görüntü daha çok hoşunuza gitmeye başlayacak. Hava koşullarına göre nemlendiriciler de kullanılabilir.

Bu basit uygulamalar hayatınızı kolaylaştırdığı gibi, sivilcelerinizden kolaylıkla kurtulmasını, cildinizin dengesini stabil tutmanızı sağlayacaktır.

Evde sivilce maskesi nasıl yapılır yazımızı okudunuz.

Sizinde böyle siteniz olmasını istiyorsanız seo sitemizi inceleyiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tembeller İçin Pratik Cilt Bakım Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.