Menü Kapat

Cilt Gençleştirme Ameliyatsız


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9734206/yuzciltbakimi.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Cilt Gençleştirme
Cilt Gençleştirme

Cilt Gençleştirme Ameliyatsız

Cilt gençleştirme Yüz işlemleri ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Bu cilt üzerine gençlik bilgilerini sizler için özel hazırladık.

Ameliyatsız, yani genel anestezi ve kesiler olmadan cildin daha genç görünmesi işlemidir, özel cihazlar yardımı ile yapılan bir işlemdir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme İşleminde Hangi Sistem Kullanılır ?

Bu işlemde ultra fokuslu ultrason sistemi kullanılır. Bu işleme yüksek fokuslu ultrason da denmektedir. Yıllardır tıp alanında kullanılan ultrasound teknolojisinin özel bir cihaz ile yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılması, söz konusu estetik işlemini de güvenilir kılmaktadır. Kullanılması uygun olan kişilerde yapılan bu geçleştirme işlemi oldukça başarılı ve güvenilirdir.

Yüksek Fokuslu Ultrasound Teknolojisi İle Gençleştirme İşlemininin Faydaları Nelerdir ?

 • Ciltte sıkılaşma sağlar ve elastikiyeti kuvvetlendirir.
 • Dokular arasındaki bağları güçlendirerek bağ dokuları tedavi eder.
 • Lifting etkisi sağlar.
 • Daha net ve genç bir görünüm elde ederek yüz hatlarını ön plana çıkartır.
 • Yaşlanmaya karşı önlem alır.
 • Yaşlanma etkilerini yok eder.
 • Germe ve sıkılaşma sağladığı için ince ve derin olmayan çizgileri, kırışıklıkları açar.

Cilt Genleştirme İşlemleri Nasıl Uygulanır ?

Bu işlem özel fokuslu ultrason cihazı ile deri üzerinden, deri altına ultrason dalgaları gönderilerek yapılır. Söz konusu dalgalar ısı enrjisi uygulayarak derinin ortalama 3.5 mm altına etki eder. En derin tabakaya kadar inmeden sorunun oluştuğu deri tabakasına direk olarak etki ettiği için hem zarar vermez hem de daha başarılı sonuç elde edilir.

Hangi Bölgelere Uygulanır ?

Ultherapy de denilen bu uygulama,

 • Yüz
 • Yanaklar
 • Çene
 • Gıdı
 • Boyun üzerinde uygulanır ve çok başarılı sonuçlar elde edilir.

Fokuslu Ultrasound ile Gençleştirme İşlemleri Kimlere Uygulanabilir ?

Bu işlemler, tıpkı lazer işlemlerinde olduğu gibi; hamile olmayan ve emzirme dönemi bitmiş kadınlara, hormonal değişim – gelişim süreci bitenlere ve ilaç tedavisi bitmiş üzerinden zaman geçmiş kişilere uygulanır.

Fokuslu Ultrason ile Gençleştirme İşlemi Kaç Seans Uygulanır ?

Bu işlem, tek seans uygulanan bir işlemdir.

Yüz Cilt Gençleştirme İşlem Süresi Nedir ?

Bu işlem hastanın uygulama için hazırlanması ve işlemin gerçekleştirilmesi ile 35 dakika sürmektedir.

İşlemin Başarısı Ne Zaman Görülür ?

Yapılan gençleştirme işleminin etkisi, tamamlanan tek seanslık işlemden 5 ay sonra gözlenir.

Neden Etki Etme Süresi Bu kadar Uzun Sürer ?

Fokuslu ultrason ile gençleşme işlemi çok etkili ve kuvvetli bir işlemdir. Bu işlemde ultrason dalgalarının deri altına inip, etki etmesi ve deri üzerinde kaliteli etkilerin gözlenmesi için bu süre gereklidir. Çünkü deri altında yaratılan şok etkisi ile sorunun oluştuğu tabakada sorunlar düzelmeye başlar. Kolajen ve dokular güçlenir, kuvvetlenip alttan üste doğru bir etki başlar. Bu nedenle alttan üste çıkan etkinin deri üzerinde estetik bir görünüm sergilemesi bu zamanı alır.

İşlemin Etkisi Kalıcı Mıdır ?

Hayır fokuslu ultrason ile elde edilen genç görünüm kalıcı değildir. Uzun vadede kalıcı olsada ömür boyu kalıcı olmamasının sebebi ise, ameliyatsız bir işlem oluşudur. Ameliyatlı işlemlerde olduğu gibi fazla doku çıkartılmaz. Doku ve hücre kuvvetlendirilmesi ile bir tedavi sağlanır. Zamanın etkisi, hormonal değişimler, dış etmenler, güneş ışınlarının olumsuz etkileri ile tedaviden sonra yeniden tedavi öncesi sorunlar yaşanabilir.

İşlem Başka İşlemler İle Tamamlanabilir Mi ?

Elbette. Fakat bu konuda en doğru bilgi için fokuslu ultrason yapılmalı ve kombine tedaviler o şekilde uygulanmalıdır.

Söz Konusu İşlem Tekrar Yaptırılabilir Mi ?

Yüksek fokuslu ultrason ile gençleşme yönteminde yapılan işlemden sonra elde edilen olumlu sonuçların ardından yapılan tedavinin işlevini kaybetmeye başlamasıyla birlikte tekrar aynı işlem uygulanabilir.

Ameliyatsız Cilt Gençleştirme İşlemi Fiyatları Nelerdir ?

Fokuslu ultrason fiyatları, bölgedeki problemin derecesi ve kullanılacak olan cihazın tipi, kalitesi bu işlemin fiyatlarının sabit olmasını engeller. Bu nedenle sizi ön muayene ve detaylı bilgi için kliniğimize bekliyoruz.

Daha Fazlası İçin Diğer Sayfalarımızı da İnceleyebilirsiniz.

Daha detaylı bilgileri uzman doktorlar aracılığı ile alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ameliyatsız Saten Yüz Germe başlıklı makalemizde Ameliyatsız Saten Yüz Germe, Saten Yüz Germe ve Yüz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.