Menü Kapat

Cilt Bakımı Önerileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/u9734206/yuzciltbakimi.com/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Cilt Bakımı Önerileri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakımı Önerileri cildimiz ve cilt sağlığı açısından dikkate alınması gereken en önemli detaylardan birisidir. Cilt bakım önerisi  yazımızı inceleyin.

Cilt Bakımı Önerileri
Cilt Bakımı Önerileri

Piyasadaki pek çok harika cilt bakım ürünü varken ve her biri tüketiciye büyük vaatler verirken, gereğinden fazla uyguladığınız cilt bakım rutini içinde olduğunuzu fark etmeyebilirsiniz. Sizler için cilt bakımı uzmanlarımızın kaleminden bir cilt bakım önerileri yazısı hazırladık.

Temizleyicilerden, toniklere ve nemlendiricilere, sanki her gün yapılması gereken yeni cilt bakım adımı ortaya çıkıyor gibi geliyor, ama bu kadar çok ürün uygulamak cildinize iyi gelmek yerine zarar veriyor olmasın?

Cilt bakımı önerileri içinde Bir cilt bakımı sorununuz olduğunda, doktora ya da eczaneye gitmek yerine yeni bir ürün almak ve sorunla kendi başınıza mücadele etmek cazip gelebilir, ancak cilt bakımının dışarıdan değil içeriden başladığını unutmayın! Bu nedenle, rutininize daha fazla ürün eklemek sorununuza yönelik en iyi çözüm olmayabilir. Yüz cilt bakımı olarak konuya devam edecek olursak.

Cilt tipinizde bir değişiklik mi fark ettiniz?

Cilt tipinizde fark edilir bir değişiklik olması, çok fazla cilt bakım ürünü kullandığınızın bir göstergesi olabilir.

Genellikle yağlı bir cildiniz varsa, çok ürün kullanmanız durumunda cildiniz daha kuru ve daha hassas hale gelebilir. Veya tam tersi, kuru cildiniz gün boyunca daha fazla yağ üretmeye başlayabilir veya yüzünüzü kızarıklık veya sivilce kaplayabilir.

Cilt tipinde gördüğünüz bu değişiklikle birlikte, rutininize daha fazla ürün eklemek veya kullandığınız ürünleri değiştirmek gibi bir yanılsamaya kapılabilirsiniz. Ancak bu şekilde kavuşmayı istediğiniz parlak ve sağlıklı bir cildi elde edemeyecek bir kısır döngü içerisine düşeceksiniz. Esas çözüm, cilt bakım rutininizdeki adımların sayısını azaltmak olabilir.

Cilt Bakım Önerileri İçindeki Rutin Sırlama

Cilt bakımı rutininizi gözden geçirin Bu işlemlerin çok önemli olduğunu unutmamak gerekir. Gerekli sıralama ve rutin sağlanamadığında sonuçların gecikmesi ve hiç gerçekleşmemesi olası ihtimallerden biridir.

Cilt Bakım Önerileri
Cilt Bakım Önerileri

Cilt bakımı önerileri; Sorunlu bir cildiniz varsa, sorunun temelini tanımlamanın en iyi yollarından biri, rutininizi ana hatlarıyla belirlemek ve gereksiz cilt bakım ürünlerini ortadan kaldırmaktır.

 1. Temizleme
 2. Peeling
 3. Tonik
 4. Esans
 5. Serum ve ampuller
 6. Kağıt maske
 7. Göz kremi
 8. Nemlendirici
 9. Gece maskesi
 10. SPF (Güneş Koruma)

Sadece basit bir temizleyici ve nemlendirici kullanarak cilt bakımı rutininizi sıfırlayabilirsiniz. Sadece bir ya da iki ürün kullanın ve bunların doğal içeriklerden oluşan ürünler olduğundan emin olun. Cildiniz belirli bir kimyasal maddeye karşı hassas olabilir, bu yüzden sadece temel ve gerekli ürün kullanmak cildinizde harikalar yaratabilir!

 1. Temizleme
 2. Nemlendirici

Cilt bakım ürünlerini kullanmayı bırakmanız mı gerekiyor?

Bazıları cilt bakım ürünlerini kullanmayı tamamen bırakabilir, ancak bu tıkanmış gözenekler ve siyah noktalarda artış gibi diğer sorunlara neden olabilir.

Sadece sabunun kullanılması yağlı ciltler için iyi bir seçenek olabilir, ancak sabunlar genellikle cildi kurutabildiğinden, sabun içeriğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Cildinize içten dışa bakım yapın!

Cildinize en iyi şansı verdiğinizden emin olmanın en iyi yolu, az ve öz cilt bir bakımı rutinini sağlıklı ve dengeli bir diyetle birleştirmektir.

Vücudumuzun vitamin ve minerallere ihtiyacı olduğu gibi, cildimizin de sağlıklı kalmak için doğru vitaminlere ihtiyacı vardır.

Cildiniz için doğru vitaminleri seçmek kafa karıştırıcı veya zaman alıcı olmak zorunda değildir. Perfectil® takviyelerinden birini almak, güzel bir cilde doğru giden yolda atılan güzel bir adımdır.

Riboflavin (vitamin B2), niasin (vitamin B3), biotin, selenyum ve çinko içeren bir dizi mikrobesin ile Perfectil® sadece cildinizi değil, saçınızı ve tırnaklarınızı da destekler!

Perfectil®; saç, cilt ve tırnak sağlığını desteklemek isteyenler için Vitabiotics’in beslenme uzmanları tarafından formüle edilmiş İngiltere’nin en çok tercih edilen güzellik besin desteğidir

Cildinize içten dışa destek verin

En az cilt bakım ürünü kullanarak, doğal malzemelerle cildinize en iyi şansı sağladığınızdan ve beslenmenize dikkat ettiğinizden emin olun.

Perfectil® takviyeleri almak, cildinize içten baktığınızdan emin olmanızın ve gereksiz cilt bakım ürünlerinden kurtulmanızın harika bir yoludur. Bu ürün sadece rutininizi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi de mutlu eder!

Sizin de böyle bir siteniz olsun istiyorsanız Web Seo Türkiye Sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Cild, Cilt ve Cilt Bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.